Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon relacja

Dzień Świętego Patryka –
patrona Irlandii

17 marca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii.

Jest to irlandzkie święto narodowe i religijne. Współcześnie przyjmuje postać wielkich zabaw.
W wielu miastach na świecie odbywają się specjalne parady oraz koncerty. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, dlatego zachęciliśmy uczniów naszej szkoły do ubrania się w zielone rzeczy lub zielone elementy.
Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi.
Dzień rozpoczęliśmy od wysłuchania audycji o Irlandii
i św. Patryku. Na lekcjach języka angielskiego uczniowie obejrzeli prezentację o św. Patryku. Dowiedzieli się o życiu patrona Irlandii, obchodach tego dnia na świecie oraz o znaczeniu trójlistnej koniczyny.
Ponadto uczniowie bawili się metodą stacji zadaniowych, rozwiązując różne zagadki związane z dniem św. Patryka.
Również nasi najmłodsi uczniowie mieli swój udział w tym święcie, mianowicie, wysłuchali ciekawostek o Irlandii, kolorowali Leprechauna – skrzata, trójlistne koniczynki oraz oglądali bajkę o Świętym Patryku w wersji angielskiej. Uczniowie wykonali również wspaniałe prace plastyczne związane z symbolami Irlandii. Na tablicach umieszczone zostały najważniejsze fakty o dniu św. Patryka.
A teraz zachęcamy do obejrzenia zdjęć z zielonego dnia w naszej szkole.
I jak to mówił Shrek – byliśmy szczęśliwi i było nam Zielono. 

Dziękujemy za wspólną zabawę – nauczyciele j. angielskiego: p. Joanna Biernat, p. Łukasz Strzelczyk oraz p. Izabela Siuda-Żądło.

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility