Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon biblioteka

Pasowanie na rycerzy książek

Grono czytelników, należących do naszej szkolnej biblioteki, powiększyło się o kolejnych uczniów. 15 marca do grona rycerzy książek zostali przyjęci pierwszoklasiści.

Uczniowie kl. 1a i 1b uczestniczyli w uroczystym pasowaniu na czytelnika, które przygotowały panie bibliotekarki z pomocą uczniów klasy 6b. Starsi koledzy przygotowali dla pierwszoklasistów krótką inscenizację z wykorzystaniem postaci bajkowych. Młodzi adepci sztuki czytania musieli wykazać się znajomością bajek, z których pochodziły postacie, za które przebrani byli uczniowie kl. 6b. Nie zabrakło też pytań dotyczących regulaminu szkolnej biblioteki i zasad obchodzenia się z wypożyczonymi książkami.

Na pamiątkę uroczystego pasowania nowi członkowie szkolnej biblioteki otrzymali dyplomy i książeczki do wspólnego czytania z rodzicami.

Wszystkim rycerzom książek gratulujemy i zachęcamy do częstego odwiedzania naszej biblioteki. Dziękujemy paniom wychowawczyniom za przygotowanie uczniów kl. 1 do roli czytelników. Serdeczne podziękowania kierujemy także do uczniów kl. 6b, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości. DZIĘKUJEMY!

Bibliotekarki szkolne:
p. Agnieszka Giernalczyk
i p. Beata Galant

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility