Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon biblioteka

ANDRZEJKI

30 listopada przypada dzień wróżb, czyli  ANDRZEJKI. Uczennice klasy 5a – Olga Rosiewicz i Maja Błasiak, 6b – Wiktoria Pytlińska
i Bogna Tomczak oraz 8a – Lena Nowak przebrały się za Cyganki
i w szkolnej bibliotece przepowiadały swoim młodszym kolegom
i koleżankom przyszłość.

Dziewczyny prowadziły różnorodne wróżby. Dzieci rzucały kostkami, a liczba od 3 do 18 mówiła im, czego powinny unikać. Z daty urodzin mogły dowiedzieć się, jaką są cyfrą i co ona oznacza. Losowały też literki, a kołem fortuny kręciły, aby sprawdzić, jakim są kwiatem. Mogły też przekonać się, kim zostaną w przyszłości i jak będzie miała na imię ich ukochana osoba. Jedna z wróżek sprawdzała w magicznej kuli, jaka czeka ich przyszłość. Rzucając monetę do miseczki, można było przekonać się, czy spełnią się nasze najskrytsze życzenia. Na koniec dzieci ściągały lewego buta, które ustawiały w kierunku wyjścia i dowiadywały się, kto z ich klasy jako pierwszy będzie miał ślub.

Zabawa wszystkim się bardzo podobała. Mamy nadzieję, że wróżby i życzenia się sprawdzą.

Przygotowała:
p. Beata Galant

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility