Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon aktualności

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
W NASZEJ SZKOLE 

Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto stało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. Warto przy tej okazji dodać, że z powstaniem pluszowego misia wiąże się cała legenda sięgająca 1902 roku. To właśnie wtedy prezydent Stanów Zjednoczonych – Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Sprawę opisał dziennik „Washington Post” w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Właściciel sklepu z zabawkami po przeczytaniu historii o uratowanym małym niedźwiadku wpadł na pomysł wykonania kilku zabawek przedstawiających misia. Był ciekawy czy taka zabawka spodoba się dzieciom.


Jak się okazało pluszowe misie pana Michtona stały się wielkim przebojem i świetnie się sprzedawały. Producent zwrócił się z prośbą do pana prezydenta o pozwolenie nadania pluszowym misiom jego imienia – Teddy. I pod takim imieniem znają go dzieci do dziś na całym świecie. W naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia właśnie 25 listopada. Uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole oraz uchronił od odpytywania.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego klas młodszych i starszych wykonali pamiątkowe zdjęcia w poszczególnych klasach. W klasach 4-8 konkurowały klasy pod względem liczebności przyniesionych misiów. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!


”Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

Opiekunowie SU
p. Joanna Biernat
p. Elżbieta Pasik

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility