Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon relacja

UŚMIECHNIJ SIĘ I BĄDŹ ŻYCZLIWY

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką. Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – można spróbować okazać komuś bezinteresowną życzliwość.

21-25 listopada 2022r. obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Życzliwości. Odbył się apel dla klas 1-3 pod kierunkiem
p. Elżbiety Pasik na którym przedstawiona została geneza tego święta podkreślając jak ważna dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienia dobrych słów i niesienia bezinteresownej pomocy innym.

Uczniowie obdarowywani byli medalami nawiązującymi do tego święta , a także kuponami z hasłami, nawołującymi do życzliwości. Na korytarzach naszej szkoły Samorząd Uczniowski klas młodszych i starszych umieścił artykuły z sentencjami, cytatami , wierszykami na temat uśmiechu , dobroci i życzliwości. Największą frajdę dzieciom sprawiło karteczki, które mogły zerwać i ofiarować innej osobie. Dzieci klas młodszych otrzymały od Samorządu medale życzliwości, które nosiły cały tydzień, a dzieci z klas starszych przypinały swoje życzenia na listkach , które zawieszały na drzewku. 
PAMIĘTAJMY O UŚMIECHU I MIŁYCH SŁOWACH NIE TYLKO TEGO DNIA, ALE ZAWSZE!!! 


Opiekunowie SU
Joanna Biernat
Elżbieta Pasik

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility