Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon relacja

Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości

W czwartek, 10 listopada 2022 roku, obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości przypadające dzień później. Wchodząc do szkoły, czuło się wyjątkową, świąteczną atmosferę, gdyż uczniowie mieli na sobie stroje galowe.

Radość z życia w niepodległym kraju przepełniała wszystkich podczas uroczystego apelu, na którym zebrała się cała społeczność szkolna. Dyrekcję, nauczycieli i uczniów przywitała przewodnicząca szkoły  – Julia Majchrzak. W ramach ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”, w obecności Pocztu Sztandarowego odśpiewano hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”. Z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klas 4b i 8c pod kierunkiem pani Magdaleny Kaczkowskiej przygotowali przedstawienie patriotyczne. Pokazali w nim drogę Polaków od niewoli do wolności dzięki metaforze pociągu, który rusza ze stacji „Niewola”, podąża przez stacje „Powstanie” i „I wojna światowa”, by dotrzeć do upragnionej stacji „Wolność”. Całość uświetnił występ chóru szkolnego prowadzonego przez panią Krystynę Witasiak. Ciekawie zaaranżowane pieśni patriotyczne wplecione były w inscenizację, pięknie wykonaną przez szkolnych aktorów. Dekoracje przygotowała pani Katarzyna Lasek.

Dziękujemy także Muzeum im. G. J. Osiakowskich w Kaliszu za wypożyczenie zabytkowych walizek.

Ta niezwykła lekcja historii z pewnością uświadomiła uczniom, jakie mają szczęście, że przyszło im żyć w wolnym kraju. 

Przygotowała – p. Magdalena Kaczkowska

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility