Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon wycieczka

Z wizytą w Muzeum Piekarstwa Vogt

Z okazji Światowego Dnia Żywności w dniu 16 października klasy 2a i 2b a w dniu 18 października klasy 1a i 1b wybrały się na wycieczkę do Pleszewa, do Muzeum Piekarstwa – prywatnego muzeum, którego właścicielami są Grażyna
i Tomasz Vogt.

Celem wycieczki było promowanie oraz szerzenie wiedzy
o piekarstwie, zawodzie piekarza oraz jego historycznym warsztacie w ramach realizacji orientacji zawodowej uczniów. Najpierw uczniowie poznali historię rodu państwa Vogt, właścicieli piekarni i założycieli muzeum. Następnie własnoręcznie nadawali przeróżne kształty bułeczkom, które po upieczeniu zabierali do domu.
W czasie, kiedy bułeczki piekły się w piecu dzieci obejrzały film ukazujący proces wypieku chleba i jak należy z szacunkiem odnosić się do spożywanego każdego dnia pieczywa. Na koniec uczniowie obejrzeli przeróżne maszyny i narzędzia, którymi dawniej posługiwali się piekarze.  Każdy uczeń na pamiątkę wizyty otrzymał dyplom. Ostatnim elementem naszej wycieczki była wizyta w sklepie i zakup przepysznych „pamiątek” – ciastek, bułeczek i chleba. Nasza wyprawa nauczyła uczniów szacunku do chleba oraz uzmysłowiła dzieciom jego znaczenia w życiu człowieka a motto „Bądź dobry jak chleb” zawieszone nad starą reklamą dawnej cukierni będzie nam towarzyszyło każdego dnia.

Przygotowała – p. Bogna Foluszna

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility