Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon informacja

Event z wodorem w roli głównej

Poznaj Wodór Roadshow 2022 to wydarzenie, jakiego jeszcze w Polsce nie było. Event, który ma pokazać, że z wodorem i gospodarką wodorową dotrzeć można nie tylko do specjalistów, ekspertów z branży na Konferencjach czy Targach, ale także do zwykłych ludzi, mieszkańców miast, całych rodzin.
Czym jest Poznaj Wodór Roadshow? To organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego cykl sześciu imprez, które odbędą się w drugiej połowie października 2022 roku w całym Województwie Wielkopolskim. 20 października zawitamy do w Konina, 21 października do Kalisza, 22 października do Ostrowa Wielkopolskiego, 23 października do Leszna, 24 października do Piły, a cały nasz roadshow zakończymy wielkim finałem 25 października w Poznaniu.
Do każdego z tych miast zawita nasze wodorowe miasteczko, które ulokowane zostanie w samym centrum miasta. W jego gotowych, interaktywnych strefach, mieszkańcy miasta, którzy zdecydują się nas odwiedzić, dowiedzą się czym jest gospodarka wodorowa, jak wodór może odmienić nasz transport, przemysł, magazynowanie i korzystanie z energii przez nas wszystkich. Dowiedzą się dlaczego zielone, zero-emisyjne źródła energii są takie ważne. Zobaczą i poznają sprzęt, który korzysta z wodoru jako paliwa. Dodatkowo będą mogli wziąć udział w mnóstwie interaktywnych zabaw, konkursów, atrakcji dla najmłodszych ( w tym strefa niesamowitych eksperymentów!) Będą czekać na nich stoiska partnerskie, ciekawe prelekcje, spotkania z ludźmi, którzy działają i stawiają na rozwiązania wodorowe.
Technologie wodorowe, to nowa i innowacyjna gałąź gospodarki, a także odpowiedź naukowców i inżynierów na potrzebę budowy zeroemisyjnych rozwiązań. Gospodarka wodorowa jest integralną częścią długoterminowych strategii klimatycznych i rozwojowych. Prezentowane miasteczko wodorowe pokazuje zachodzące zmiany w szerokiej perspektywie i ma pomóc zrozumieć przyczyny i następstwa transformacji wodorowej. Dotarcie do osób, które stoją przed wyborem ścieżki zawodowej jest szczególnie ważne, gdyż rewolucja wodorowa staje się faktem, na który musimy się przygotować i dotyczy ona praktycznie wszystkich zawodów, nie tylko technicznych.
Jak już pisałem, nie było jeszcze w Polsce takiej imprezy. Tym bardziej cieszymy się, że mamy okazję ją współtworzyć i już wkrótce będziecie mogli odwiedzić ją w największych miastach Wielkopolski. Oczywiście WSTĘP WOLNY!
Już teraz zapraszam Was na nasze kanały Social Media, gdzie od teraz dzień po dniu będziecie poznawać wszelkie atrakcje, niespodzianki i strefy naszego wodorowego miasteczka, które dla Was przygotowaliśmy.

www.roadshow.meethydrogen.com/
www.facebook.com/Poznaj-Wod%C3%B3r-Roadshow-102846372576801
www.twitter.com/PoznajWodor
www.instagram.com/poznajwodor/

Mariusz Witczak
główny specjalista
Wydziału Edukacji
Urzędu Miasta Kalisza

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility