Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon relacja

Światowy Dzień Uśmiechu

Radosne święto obchodzone w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”.

Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora.
Nasi uczniowie po raz pierwszy włączyli się w obchody tego święta – 06.10.2022r. Nauczyciele rozmawiali z uczniami o roli uśmiechu w życiu. Dzieci wykonały piękne („uśmiechnięte”) prace, które zdobią korytarze. Każdy uczeń, który tego dnia miał przypiętą uśmiechniętą buzię, był niepytany. W szkole królował kolor żółty 😊

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Joanną Biernat dziękują za zaangażowanie oraz życzą uśmiechu każdego dnia, nie tylko z okazji Dnia Uśmiechu.

Przygotowała – p. Joanna Biernat
opiekun SU

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility