III Dni Księstwa Kaliskiego

III Dni Księstwa Kaliskiego – Ogólnopolski Festiwal Plenerowy Widowisk Historycznych odbędzie się 17 i 18 września br. Jest to największy tego rodzaju festiwal związany z kulturą średniowiecza w naszym regionie.
Jak co roku, na wydarzenie przybędzie sam książę Bolesław Pobożny oraz księżna Jolenta, którzy staną na czele uroczystego pochodu rycerskiego, który wyruszy z ulicy Zamkowej w Kaliszu punktualnie o godzinie 15:00 w kierunku Baszty Dorotki.
W pochodzie wezmą udział uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu. Zapraszamy do wzięcia udziału także rodziców naszych uczniów.
Po pochodzie rozpocznie się duży Jarmark Średniowieczny, na którym czekać będzie wiele atrakcji, m.in: pokaz ogniowy, tańce i śpiewy średniowieczne, walki rycerskie, warsztaty średniowieczne, atrakcje dla dzieci.

Atrakcje podczas Jarmarku:

-Symboliczny akt lokacji miasta Kalisza oraz symboliczny akt nadania społeczności żydowskiego Statutu Kaliskiego

-Występ artystyczny dzieci z Szkoły podstawowej nr 12 im. Bolesława Pobożnego

-Występ chóru Duodecimus ze Szkoły podstawowej nr 12 im. Bolesława Pobożnego

-Zespół muzyki dawnej Brevis

-Bractwo Rycerskie Ziemi Kaliskiej – pokazy walk rycerskich

-Zespół Belriguardo – pokaz tańca średniowiecznego oraz żonglerka flagami

-Zespół muzyki dawnej Żniwa

-Grupa NAM TARA pokazy ogniowe

-Warsztaty ze średniowiecznym Skrybą Tomaszem z Kancelarii Komesa Mikołaja Bronisza

-Wystawa obrazów Jakuba Multana „Władcy Polski związani z Kaliszem”

-Wspólny taniec „Belgijka”

-Kramy, stoiska średniowieczne

Drugiego dnia, 18 września o godz.16:00, odbędzie się uroczysta msza święta z modlitwą do relikwii błogosławionej Jolenty.

Zapraszamy do włączenia się w obchody Dni Księstwa Kaliskiego, jest to święto patrona naszej szkoły – księcia Bolesława Pobożnego i jego małżonki Jolenty.