Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon relacja

Narodowe Czytanie
„Ballad i romansów” A. Mickiewicza

W dniu 9 września 2023 uczniowie naszej szkoły dołączyli do ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. W tym roku poznawaliśmy „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Nauczycielki języka polskiego, p. Beata Galant, Agnieszka Giernalczyk i Magdalena Kaczkowska, wykonały prezentację
o akcji, naszym wieszczu narodowym oraz balladach. Chętni uczniowie przygotowali interpretację wybranych tekstów.
Dla klas 1-6 był to „Powrót taty”, a dla uczniów klas 7-8 „Świtezianka”.
Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wierszy, a później odpowiadali na pytania związane z ich treścią. Na koniec pani Dyrektor podziękowała uczniom i nauczycielom za zaangażo-wanie w to przedsięwzięcie.

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility