Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon wycieczka kl. 2

Wyjazd do Safari, ZOO Safari

W czwartek 2 czerwca klasa 2a i 2b udały się w poszukiwaniu przygód do ogrodu zoologicznego ZOO SAFARI w Borysewie.

Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami ich życia oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Kolejką ruszyliśmy w długą trasę po ZOO. Podczas zwiedzania dzieci przeżyły niesamowitą przygodę napotykając wiele gatunków zwierząt z różnych kontynentów: białe lwy, białe tygrysy bengalskie, antylopy, zebry, bawoły afrykańskie, fokę szarą, małpy, krokodyla syjamskiego, warana papuaskiego, tapira, serwale, białe wielbłądy, pumy, rysie, żyrafy siatkowane, kangury, lemury, białe wilki.

Zawitaliśmy także do Mini Zoo, gdzie każdy z nas miał okazję pogłaskać niesforne kózki, alpaki, kucyki, świnie wietnamskie i króliki , a klasa 2a skorzystała także z okazji i obejrzała film 7D, udając się w podziemną podróż.

Ogromną atrakcją upodobaną przez dzieci była Figlarnia – bajkowa kraina zabaw dla dzieci. Każdy mógł tam zjeżdżać z dmuchanych zjeżdżalni oraz przejść przez dmuchaną gąsienicę kryjącą liczne atrakcje. Na zakończenie wycieczki po zjedzeniu obiadu chętne dzieci mogły zakupić pamiątki.

Do domu wróciliśmy zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy Kochanym Rodzicom za fantastyczną wycieczkę!

Przygotowała – p. Elżbieta Pasik

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility