Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon relacja

Wycieczka do Wrocławia

We wtorek, 31 maja 2022 roku, uczniowie klas 7c, 8a, 8b i 8c wybrali się na wycieczkę do urokliwego Wrocławia. Wszystkim dopisywały humory, a na miejscu na zwiedzających czekały atrakcje. Zwiedzanie rozpoczęto od Muzeum Pana Tadeusza. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach, których tematyka zaczerpnięta była z barwnego świata Polski szlacheckiej przedstawionego w poemacie Adama Mickiewicza. Poznali  polską tradycję i obyczajowość, a także dramatyczne dzieje naszego kraju od XVII do XXI wieku. Największe wrażenie na uczestnikach zrobiła jednak wystawa dzieł Vincenta van Gogha, która przeniosła widzów w niesamowity świat wyobraźni wielkiego mistrza. Wszystkie prace artysty wyświetlane były jako wielkoformatowe, tętniące kolorami płótna. Ściany wokół oraz podłoga przemieniały się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości malarza. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale pełni wrażeń.

Przygotowała – p. Magdalena Kaczkowska

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility