Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon zaproszenie

Wspólne sprzątanie Prosny w Kaliszu

28 maja od 10 do 14 przy Skwerze obok Aquapark Kalisz odbędzie się proekologiczne i ciekawe wydarzenie. Stowarzyszenie Samorządny Kalisz wraz z ekipą CALISIA Triathlon zapraszają na wspólne sprzątanie rzeki.
Nie zabraknie także dodatkowych atrakcji dla najmłodszych.
Sprzątanie brzegów rzeki to akcja, która ma na celu nie tylko przygotowanie do wielkiego triathlonowego święta w Kaliszu (28 sierpnia), ale przede wszystkim zadbanie o czystą i piękną Prosnę w sercu miasta. Akcja to także element ekologicznej edukacji dla najmłodszych, stąd organizatorzy zapewnili dla dzieci dodatkowe atrakcje. W przerwie od sprzątania będzie możliwość poskakania na dmuchańcach, czy zjedzenia kiełbaski. Czas nad Prosną umili DJ.
Uczniowie, mieszkańcy czy sympatycy Prosny będą działali wzdłuż jej brzegów, natomiast dzięki wsparciu Kaliskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego oraz ekipy nurków z Dagor Dive, akcja sprzątania odbędzie się także na i pod wodą. Poprzednie inicjatywy związane ze sprzątaniem rzeki pokazują, jak ważne jest zajęcie się także tym, co – niestety – ludzie wrzucają do wody. Idea akcji to wspólne i pożyteczne spędzenie czasu nad wodą, a także zwrócenie uwagi na ekologię i ochronę środowiska.

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility