Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon szkolne akcje

22 KWIETNIA – ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI I ZDROWIA W SP12

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas.” F. Plit

Wszyscy staramy się pamiętać o naszej Planecie każdego dnia, ponieważ wiemy, że Ziemia to nasz wspólny dom. Święto Ziemi jest kolejną okazją, aby przypomnieć sobie jak ważne jest dbanie nie tylko o nasze środowisko, ale też o nasze zdrowie.
Świętowanie zaczęliśmy od udziału w akcji „Witaminki na drugie śniadanie”, podczas której na drugie śniadanie trzeba było mieć zdrową przekąskę. Dla zapominalskich, Samorząd Uczniowski przygotował „zdrową karę-niespodziankę”.


W szkole przeprowadziliśmy konkursy: „Pani Ziemia”, „Wiedza o zdrowiu”, „Eko-Torba” oraz konkurs w j. angielskim „Nasza Planeta, Nasze Zdrowie”. Chętni uczniowie mogli również rozwiązać krzyżówki o zdrowiu, a SU wylosował zwycięzców i wybrał najciekawsze prace konkursowe. Przygotowane prace ozdobiły szkolne korytarza i gazetki.

Wyniki konkursów prezentują się następująco:
„Pani Ziemia” (plakat klasowy):
1 miejsce- klasa 7c i 7a
2 miejsce- klasa 7b
3 miejsce- klasa 6b


 
„Konkurs wiedzy o zdrowiu”:
1 miejsce – Igor Stępień kl.7a
2 miejsce- Kamil Boratyński kl.7a
3 miejsce- Iga Cichocka kl.7b
 
„Eko-Torba” (z materiałów z recyclingu):
1 miejsce- Gabriela Mucharska kl. 4b
2 miejsce- Adrianna Świderska kl.7b
3 miejsce- Weronika Perońska kl. 5a
 
„Nasza Planeta, Nasze Zdrowie” (plakat w j.angielskim):
1 miejsce- Marta Kubiak kl.7b
2 miejsce- Shkurenko Konstantin kl.4b
3 miejsce- Shkurenko Dmytro kl.5b
Wyróżnienie: Iga Cichocka kl.7b

Bon zwalniający z odpowiedzi ustnej za rozwiązanie krzyżówki otrzymują:
Nikodem Nowak (kl. 4a), Olga Cichocka (kl. 4b), Gabriela Mucharska (kl. 4b), Maja Pasternak (kl. 4b), Nikodem Pośpiech (kl. 4b), Ewa Wdowczyk (kl. 6b), Mateusz Umiński (kl. 7a), Szymon Walczak (kl. 7a), Julia Fajka (kl. 7b), Martyna Juszczak (kl. 7c), Wiktoria Krupa (kl. 7c), Julia Męcik (kl. 7c), Julia Sztark (kl. 7c), Zuzanna Begiert Jarentowska (kl. 8a), Nadia Raszkowska (kl. 8a), Mateusz Milwicz (kl. 8c) Roksana Owczarek (kl. 8c) Kacper Sobczak (kl. 8c).Dziękujemy wszystkich uczniom i nauczycielom za zaangażowanym w nasze pro-ekologiczne i pro-zdrowotne przedsięwzięcie. Dbajmy o nasze zdrowie i naszą planetę codziennie.

Przygotowały:
p. M. Drac, p. J. Biernat (opiekun SU) oraz p. D. Gorzkiewicz

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility