Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon lekcja

Jak lektura pobudziła
wyobraźnię uczniów

Jedną z ciekawszych lektur, zdaniem uczniów naszej szkoły, jest książka Rafała Kosika „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”. Po zmianach wprowadzonych w tym roku w kanonie lektur, książka ta znalazła się w zestawieniu tytułów lektur spoza podstawy programowej.
Z uwagi na współczesną problematykę utworu – zagrożenia technologiczne, postanowiłam omówić ją z uczniami kl. 6b jako pierwszą.
Uczniowie, którzy przeczytali powieść nie zawiedli moich oczekiwań, byli zachwycenie bohaterami i tematyką. Podobały im się przygody, które przeżywali ich rówieśnicy, współczuli Nice niełatwej sytuacji rodzinnej i trochę zazdrościli Netowi i Felixowi ich zdolności informatycznych i wynalazczych.
Byłam przekonana, że moi uczniowie są bardzo kreatywni i też skonstruują roboty „nie z tej ziemi” 😉

Tak powstały roboty myjące naczynia, kucharze, maszyny produkujące napoje w puszkach, roboty grające na marakasach oraz takie, które jeszcze nie mają przeznaczenia, ale np. potrafią się poruszać.

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility