Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon relacja

Ślubowanie Pierwszoklasistów

W czwartek 14 października 2021 roku w naszej szkole miało miejsce bardzo ważne wydarzenie  – Ślubowanie Pierwszokla-sistów.  Na tą uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wiceprezydent Miasta Kalisza p. Grzegorz Kulawinek, Przewodniczący Rady Miasta p. Tadeusz Skarżyński, Dyrektor  Kuratorium Delegatury w Kaliszu p. Violetta Słupianek, vice dyrektor szkoły p. Jadwiga Haraś, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Róża Krawczyk-Wendland oraz rodzice i opieku-nowie pierwszaków. Uroczystość rozpoczęła p. dyrektor Małgorzata Gałczyńska, która powitała gości i przybliżyła dzieciom istotę tego wyjątkowego ceremoniału.

Uczniowie klas starszych wraz z nauczycielami p. Martą Kaczmarek i p. Robertem Kapitaniakiem zaprezentowali przedstawienie zatytułowane „Na dworze księcia Bolesława”, które przybliżyło historię i zasługi patrona naszej szkoły. Dziewczęta z klasy 3a zatańczyły piękny taniec z okresu średniowiecza, wzbogacając go grą na tamburynach. W trakcie inscenizacji szkolny kwartet (Agata Fijałkowska z 7b, Julia Buczek z 7c, Małgorzata Krzywoźniak z 7a i Kamil Boratyński z 7a) wykonał dwa utwory – „Piosenkę o Kaliszu” autorstwa Józefa Samelczaka, dyrektora Szkoły Muzycznej w Kaliszu oraz hymn naszej szkoły, autorstwa Krystyny Witasiak, nauczycielki SP12, sławiący dokonania księcia Bolesława Pobożnego.  

Następnie pierwszoklasiści w krótkim programie recytatorskim zapoznali wszystkich zaproszonych gości, skąd wzięła się nazwa miasta Kalisza oraz jak wygląda jego herb. Najważniejszym momentem uroczystości było ślubowanie i pasowanie uczniów. Uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły powtarzając słowa przysięgi za Księciem Bolesławem Pobożnym. Pasowania dokonał Wiceprezydent Miasta Kalisza p. Grzegorz Kulawinek oraz Dyrektor Szkoły p. Małgorzata Gałczyńska. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów naszej szkoły. Na pamiątkę tego dnia dzieci otrzymały prezenty ufundowane przez Radę Rodziców, a wręczone przez jej przewodniczącą p. Różę Krawczyk-Wendland.

Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swoich wychowaw-czyń: pani Ewy Pisuli  i pani Bogny Folusznej. Uczyły się hymnu państwowego, piosenek o szkole oraz zdobywały niezbędne wiadomości o swoim patronie – Księciu Bolesławie Pobożnym.

Przygotowała – p. Bogna Foluszna

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility