Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon relacja

Myślimy, więc nie śmiecimy

17 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata”. W tym roku jej hasło przewodnie brzmiało – „Myślę, więc nie śmiecę”.
Głównym celem akcji organizowanej już po raz 28. jest rozbudzanie świadomości ekologicznej uczniów i branie odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Tegoroczny plakat akcji autorstwa Andrzeja Pągowskiego przedstawia Ekologicznego Człowieka Myślącego. Postać  na plakacie ukazana została we wszystkich obowiązujących kolorach recyklingu i zmusza nas do zastanowienia się nad nawykami związanymi z codziennymi odpadami.

Udział naszych uczniów w piątkowej akcji, choć na chwilę uświadomił im ogrom produkowanych przez człowieka odpadów oraz pozwolił zastanowić się nad konsekwencjami takiego nieodpowiedzialnego postępowania ze środowiskiem. Bądźmy świadomymi użytkownikami planety Ziemi i zgodnie z tegorocznym hasłem – myślmy i nie zaśmiecajmy jej.

Relację przygotowały –
p. Anna Dobosz-Sadomska
i p. Agnieszka Giernalczyk

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility