Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon relacja

GWIEŹDZISTYM SZLAKIEM
KALISKICH LEGEND

Zakończenie całorocznego szkolnego projektu Gwieździstym Szlakiem Kaliskich Legend odbyło się 15 czerwca 2021 r.
Przez cały rok wszyscy uczniowie poznawali legendy związane z naszym miastem i jego historię. Brali udział w licznych konkursach,  zarówno indywidualnych, jak i klasowych.
Dzieci zmagały się w Konkursie Wiedzy o Kaliszu, Konkursie Plastycznym, Literackim, przygotowywały mapę mentalną związaną z legendą przypisaną do danego pionu klas, wykonywały przewodnik po Kaliszu, a na koniec brały udział
w rajdzie, podczas którego rozwiązywały zadania historyczne
i matematyczne związane z różnymi miejscami naszego miasta i przypisanej klasie legendy. 

Zwieńczeniem rajdu było spotkanie uczestników wyprawy
na dziedzińcu szkoły, gdzie zostały ogłoszone wyniki oraz odegrany hejnał Kalisza. Serdecznie dziękujemy panu Mariuszowi Pawlakowi za uświetnienie tego wyjątkowego dla nas wydarzenia. Uczniowie oraz zebrani na dziedzińcu rodzice mogli obejrzeć dwa tańce średniowieczne zaprezentowane przez dziewczynki z kl. 2a.

W wyniku zmagań zostali wyłonieni zwycięzcy. Wśród klas 1-3 na Puchar Dyrektora Szkoły zapracowała klasa 2b z wychowawczynią, panią Martą Kaczmarek, a wśród klas 4-8 – 6a i pani Agnieszka Giernalczyk.

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility