Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon relacja

Spotkanie z poetą

4 maja na lekcji języka polskiego w klasie VII a pojawił się niezwykły gość, pan Michał Domagalski – poeta, pisarz, publicysta i krytyk. Urodził się w Ostrzeszowie. Obecnie mieszka i pracuje w Poznaniu. Jego pierwszy autorski tomik wierszy to „Poza sezonem”.
Poeta pisze o codzienności, o tym co mogłoby się wydawać mało istotne, ale zmusza czytelnika do refleksji nad sprawami najważniejszymi w życiu człowieka. 

Po krótkim przedstawieniu poety przez panią Magdalenę Kaczkowską, pan Domagalski zaprezentował wybrane wiersze. Następnie uczniowie przeprowadzili z gościem wnikliwy wywiad. Dowiedzieliśmy się między innymi, w jaki sposób powstają wiersze, czym zajmuje się na co dzień poeta i co go inspiruje.
W nagrodę za zaangażowanie klasy, nasz gość ogłosił konkurs
na wiersz. Nagrodą będzie najnowszy tomik wierszy z dedykacją pana Domagalskiego. 

To wydarzenie na długo zostanie w pamięci uczniów.

Wywiad poety w całości już niebawem będzie dostępny na szkolnej stronie literackiej Słowotwórcy.

Przygotowała: pani Magdalena Kaczkowska

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility