Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon Ogród w słoiku w klasie 2b

W ostatnim dniu zajęć stacjonarnych uczniowie klasy 2b mieli okazję założyć swoje własne ogródki w słoiku. Wykonywaliśmy wszystkie czynności, które robią prawdziwi ogrodnicy. Swoje uprawy robiliśmy w słoikach. Zaczęliśmy od wsypania keramzytu czyli warstwy drenażu. Następnie umieściliśmy w słoikach ziemię do roślin. Kolejnym etapem prac było umieszczenie cebulek kwiatów. Były to: żonkile, krokusy i szafirki, czyli pierwsze wiosenne kwiaty. Na koniec ozdobiliśmy swoje prace różnymi kamykami, kolorowym piaskiem, jajkami i innymi ozdobami. Na sam koniec każdy do swojego słoika wsypał po kapsułce węgla, by nie rozwijały się bakterie i grzyby. Zakręcone słoiki uczniowie zabrali do domów. Nasze rośliny już pięknie kwitną i cieszą oko.

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility