Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon relacja z turnieju

Turniej warcabowy
o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu

Gratuluję uczniom grającym w organizowanym przeze mnie już po raz trzeci turnieju warcabowym o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu.
W obecnej edycji były to jakże wyjątkowe zawody rozgrywane na odległość na internetowej platformie lidraughts.org. W zawodach wzięło udział 16 uczniów. Niestety nie obyło się bez przeszkód. Jeden z zawodników, ze względów niezależnych (problemy z internetem), nie mógł przystąpić do rozgrywek online.
Rozgrywki trwały przez 2 godziny. Rozegrano ponad 100 partii (średnio 15 partii na zawodnika). W walkę o medale włączyło się z ogromnymi szansami 10 zawodników. Co chwilę ktoś przeganiał kogoś, ale w pewnym momencie prowadzenie objął mentos i już nie oddał go do końca turnieju. Zawodnik z tym nickiem to uczeń klasy 7b.
Z radością mogę ogłosić więc oficjalną listę zwycięzców:
1. Mencweld Kacper 7bmentos  24,0 pkt (69% wygranych partii- najwięcej w turnieju)
2. Śledź Dariusz   8bDariusz 22,0 pkt
3. Różański Jakub  7akubinka7 20,0 pkt
Tabela turniejowa dostępna pod adresem: https://liblink.pl/qhj6g6rNew

Nikt nie pozostał niepokonany, co jeszcze bardzie świadczy o zaciętej walce w duchu fair-play pomiędzy zawodnikami.
Na wyróżnienie zasługuje Julia Sztark z 6c, która wywalczyła 4 miejsce i uzyskała tytuł najlepszej warcabistki. Jest to jak dotąd najlepsze uzyskane miejsce dziewczynek w turnieju (2 lata temu również dziewczynka zajęła miejsce 4). Tym razem naprawdę o włos od medalu…
Mam nadzieję, że przyszłe turnieje nadal będą cieszyły się niegasnącą popularnością i sprawiały zawodnikom równie wiele radości.
O turnieju jeszcze długo by opowiadać…

Zainteresowanych zapraszam na cotygodniowe 30-minutowe spotkanie przy warcabach (zasady, zadania, metody na wygraną i garść ciekawostek), a potem grę towarzyską między uczniami. Zaproszenie zostanie rozesłane do grających uczestników turnieju. Pozostałych zainteresowanych proszę o kontakt.

Turniej zrelacjonował: p. Marcin Urbaniak

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility