PostHeaderIcon informacja

14 października – dzień wolny od zajęć dydaktycznych

W tym roku dzień Edukacji Narodowej (14.10.) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, opiekę nad uczniami będzie sprawowała świetlica szkolna w godzinach swoich godzin pracy (6.30-16.30).
Ze względu na panującą sytuację epidemiczną akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej nie odbędzie się.

Przypominamy…
14 października 2020 r. mija 247. rocznica powołania przez króla Stanisława Poniatowskiego Komisji Edukacji Narodowej. Warto wspomnieć, że jej członkami zostali uczeni i artyści skupieni wokół Hugona Kołłątaja. Zasługi i dokonania Komisji są nie do przecenienia. Ogromną zasługą Komisji było wprowadzenie do szkół nauczania w języku polskim. Kadra nauczycielska (licząca kilkadziesiąt tysięcy osób) wykształcona i wychowana w oparciu o ideały i zasady opracowane przez Komisję, kontynuowała swą działalność jeszcze długo po utracie przez Polskę niepodległości.

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Koło szachowe
Ekologia
Accessibility