PostHeaderIcon informacja

Egzamin ósmoklasistów

Przed ósmoklasistami trzy dni niezwykle ważnych egzaminów, czas sprawdzenia wiedzy merytorycznej i egzamin z odpowiedzialności społecznej.

W tym roku egzaminy ósmoklasistów odbywają się z dużym opóźnieniem ze względu na pandemię koronawirusa i z tego też powodu będą wyjątkowe. Rozpoczną się 16 czerwca (wtorek) i potrwają do 18 czerwca (czwartek) wymuszając na wszystkich szczególne zasady bezpieczeństwa.

Dni egzaminu, tj. 16-18.06.2020, są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

PRZYPOMINAMY
Przypominamy uczniom o zachowaniu co najmniej dwumetrowego dystansu od swoich kolegów i nauczycieli, zasłonięciu ust i nosa na terenie szkoły do momentu zajęcia wyznaczonego miejsca do pisania egzaminu. Numery miejsc będą losowane przez Przewodniczącego Zespołu Egzaminacyjnego. Przy każdej sali egzaminacyjnej znajdą się też płyny do dezynfekcji, których uczniowie powinni używać.

W dniu egzaminu otwarte będą dwa wejścia – 1. WEJŚCIE GŁÓWNE (od strony rzeki), 2. WEJŚCIE OD DZIEDZIŃCA (przy sali gimnastycznej).

PROSIMY
Prosimy nie przynosić książek, telefonów, czy maskotek – i tak będą musiały zostać zdeponowane przed wejściem na salę egzaminacyjną. Pamiętajcie natomiast o przyborach do pisania, ponieważ  tym roku nie będzie wolno pożyczać sobie długopisów, ołówków czy linijek.  Potrzebny będzie także dokument potwierdzający Waszą tożsamość – legitymacja szkolna. 
Warto także wziąć ze sobą butelkę wody, przepisy uniemożliwiają zapewnienie Wam napojów.

NIE ZAŚPIJCIE!

  • 16 czerwca 2020, godz. 9:00 – język polski
  • 17 czerwca 2020, godz. 9:00 – matematyka
  • 18 czerwca 2020, godz. 9:00 – język angielski

Jeżeli z jakiegoś powodu uczeń nie będzie mógł pisać egzaminu w terminie głównym w czerwcu, CKE przygotowała harmonogram egzaminu ósmoklasisty w terminach dodatkowych, które wypadają:

  • 7 lipca 2020, godz. 9:00 – język polski
  • 8 lipca 2020, godz. 9:00 – matematyka
  • 9 lipca 2020, godz. 9:00 – język angielski

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2020 uczniowie poznają dopiero w lipcu. Termin ogłoszenia wyników egzaminu ósmoklasisty 2020 ustalono na czas do 31 lipca, do tego czasu uczniowie otrzymają zaświadczenia.

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Rodo
Koło szachowe
Ekologia
Accessibility