PostHeaderIcon apel

Przepis na bezpieczne ferie

Dziś klasa 2a pod opieką wychowawczyni p. Bogny Folusznej przygotowała apel dla klas młodszych, na którym zaprezentowali przestrogi na ferie zimowe. Drugoklasiści przypomnieli, że ferie zimowe to dla uczniów czas wolny od nauki i dotychczasowych szkolnych obowiązków. Należy jednak pamiętać, aby ten wesoły okres spędzić bezpiecznie, z rozwagą i rozsądkiem. Uczniowie  zachęcali do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i uprawiania sportów zimowych. Przekazali też wskazówki dotyczące prawidłowego ubierania się w okresie zimowym, a także przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających
z zabaw w miejscach niedozwolonych.

Dzieci przedstawiły przepis na bezpieczne i zdrowe ferie zimowe. Oto on:

PRZEPIS NA BEZPIECZNE i ZDROWE FERIE ZIMOWE

Wrzuć do garnka rozsądku troszeczkę
i już nie wejdziesz na zamarzniętą rzeczkę.

Gdy wyobraźni trzy łyżki odliczysz
ominiesz górki w pobliżu ulicy.

Dodając kubek rozwagi i miodu
nie przypniesz sanek do samochodu.

Wszystko przyprawisz szczyptą uwagi
nie rzucisz śnieżką w twarz kolegi.

Wypij napoju dwie filiżanki
resztą poczęstuj wszystkie koleżanki.

Przepis wspaniały, działa błyskawicznie,
Bawiąc się świetnie zachowasz
ZDROWIE I ŻYCIE.

Przygotowała – p. Bogna Foluszna

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Rodo
Koło szachowe
Ekologia
Accessibility