PostHeaderIcon konkurs

Grand Prix pojechało do Koźminka

XI Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek przejdzie do historii jako pierwszy, nad którym patronat objął Starosta Kaliski. Ten fakt okazał się na tyle szczęśliwy, że w tym roku bezkonkurencyjni okazali się uczniowie spoza Kalisza, a konkretnie Szkoły Podstawowej w Koźminku.

W tym roku do XI Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek zgłosiło się 17 uczniów z Kalisza i powiatu kaliskiego. Tradycyjne kolędy i pastorałki wykonali uczniowie z kaliskich Szkół Podstawowych nr  4, 6, 9, 12, 15, Sióstr Nazaretanek, Szkoły Muzycznej Talent Studio, Music Store, Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu oraz wspomnianej Szkoły Podstawowej w Koźminku podzieleni na dwie kategorie wiekowe – kl. 1-4 i kl. 5-8. Wokalistów oceniało profesjonalne jury w składzie: przewodnicząca – dr Beata Michalak-Konieczny, członkowie – dr Krzysztof Niegowski i mgr Maria Szczap.

Poziom poszczególnych występów, podobnie jak w latach ubiegłych, był bardzo zróżnicowany. Ostatecznie jury uznało, że w kategorii kl. 1-4:
–  na wyróżnienie zasługuje występ Zuzanny Obsadnej  uczennicy kl. 2 Szkoły Podstawowej w Koźminku, która zaśpiewał „Oj, Maluśki”;
– III miejsce należy się Wiktorii Gancarz ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kaliszu wykonawczyni kolędy „Wśród nocnej ciszy”;
– II miejsce wyśpiewała sobie Zuzanna Golec także uczennicy Szkoły Podstawowej nr 4 w Kaliszu. Dziewczynka śpiewała pastorałkę „Od serca do ucha”;
– laureatem I miejsca w tej kategorii wiekowej jest Oskar Wojsa, uczeń SP w Koźminku, który ujął jury i publiczność elegancją (nie tylko w śpiewie), a śpiewał „Ludzie nie są źli”.

Zuzanna Obsadna
Wiktoria Gancarz
Zuzanna Golec
Oskar Wojsa
uczestnicy konkursu z opiekunami

W kategorii kl. 5-8 jury wyróżniło dwa występy. Jedno wyróżnienie powędrowało do uczennicy naszej szkoły – Agaty Fijałkowskiej, a drugie do Gabrieli Wieczorek ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kaliszu, która podczas konkursu reprezentowała szkołę muzyczną Music Store.
– III miejsce zajęła Amelia Grzelaczyk z SP 4 w Kalisz, która zaśpiewała pastorałkę „Aniołeczki”;
– II miejsce zdobył reprezentant Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu – Samuel Jeminaj śpiewając „Kołysankę Józefa”;
– I miejsce kolędą „Nie było miejsca dla Ciebie” wyśpiewała sobie Maja Kasprzak ze Szkoły Podstawowej w Koźminku.

Agata Fijałkowska
Gabriela Wieczorek
Amelia Grzelaczyk
Samuel Jeminaj

GRAND PRIX XI Międzyszkolnego Konkurs Kolęd i Pastorałek zdobyła Nadia Janiak ze Szkoły Podstawowej w Koźminku.
Serdecznie gratulujemy!

Nadia Janiak - zdobywczyni GRAND PRIX

Nagrody i wyróżnienia wręczyły: p. Jolanta Golicka z Biura Oświaty, Zdrowia, Sportu i Kultury Starostwa Powiatowego w Kaliszu oraz p. Małgorzata Gałczyńska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu. Jolanta Golicka, zastępująca Starostę Kaliskiego, pochwaliła organizację konkursu, poziom występów oraz zainteresowanie konkursem szkół spoza Kalisza. Gratulując wszystkim uczestnikom odwagi i talentu, wyraziła nadzieję na spotkanie w następnym roku

Dyrektor SP12 - Małgorzata Gałczyńska
p. Jolanta Golicka z Biura Oświaty, Zdrowia, Sportu i Kultury Starostwa Powiatowego w Kaliszu

Dziękujemy także sponsorom, bez których ten konkurs nie mógłby się odbyć:
– firmie PUK sp. z o.o.
– p. Krzysztofowi Garncarkowi, absolwentowi  naszej szkoły, dziś właścicielowi firmy nagłaśniającej KRISpro;
– p. Juliuszowi Piotrowskiemu, absolwentowi  naszej szkoły, dziś dyrektorowi marketu MEDIA MARKT w Kaliszu;
– p. R. Wieczorkowi i innym, którzy pragnęli zachować anonimowość.

Wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji konkursu gratulujemy  i zapraszamy za rok!

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Rodo
Koło szachowe
Ekologia
Accessibility