PostHeaderIcon wycieczka

Lekcja w terenie

24 października 2019 r. uczniowie klasy 2a i 2b wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Bogną Foluszną i p. Ewą Pisulą oraz rodzicami udali się do Lasu Winiarskiego.

Wycieczka ta zapoczątkowała cykl zajęć dotyczących lasu i zagadnień z nim związanych. Poprzez działania praktyczne w lesie rozpoznawali i nazywali gatunki drzew i krzewów oraz roślin zielnych. Prowadzili obserwację warstw lasu, zapoznawali się z informacjami zamieszczonymi na tablicach znajdujących się na ścieżce przyrodniczej a dotyczących mieszkańców lasu. Na specjalnie przygotowanych kartach pracy sporządzali notatki i zapisywali wyniki obserwacji wybranych przez siebie drzew.
Tak przeprowadzone zajęcia bardzo spodobały się uczniom i zmotywowały do dalszych działań poznawczych dotyczących lasu.

Uczniowie wraz z wychowawczyniami dziękują mamom z klasy 2b za opiekę podczas wspólnej wyprawy.

Przygotowała – pani Bogna Foluszna

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Rodo
Koło szachowe
Ekologia
Accessibility