PostHeaderIcon relacja

BICIE REKORDU Z WOŚP
W UDZIELANIU PIERWSZEJ POMOCY #UczymyRatować

W środę, 16.10.2019r., uczniowie SP 12 przyłączyli się aktywnie do próby pobicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO). Była to VII edycja tego wydarzenia, którego inicjatorem i organizatorem jest WOŚP Jurka Owsiaka.

Uczniowie klas 2 – 8, zaczęli zbierać się na szkolnej sali gimnastycznej od godz. 11.30. W całej Polsce uczniowie różnych szkół podstawowych rozpoczęli bicie rekordu w jednym czasie. Wszyscy uczniowie biorący udział w biciu rekordu, nieprzerwanie, (zmieniając się co 30 uciśnięć), uciskali klatki piersiowe fantomów przez pół godziny: od 12.00 do 12.30!

Cała uczniowska społeczność i opiekujący się nauczyciele z entuzjazmem wzięli się do bicia rekordu! Ciężkiej pracy naszych ratowników towarzyszyły motywujące okrzyki, głośne liczenie ucisków i masowanie nadgarstków, a tempo wyznaczała puszczona muzyka.
Ostatnie 10 sekund głośno odliczali już wszyscy obecni. Na koniec rozległy się brawa, krzyki i gwizdy, a wszystko to było wyrazem radości i zadowolenia z udziału w tej szczytnej akcji!
Na pamiątkę wykonano wspólne zdjęcie, po czym zmęczeni, ale uśmiechnięci, uczniowie opuszczali spokojnie salę gimnastyczną, gdzie przy drzwiach odbyło się komisyjne liczenie „ratowników”.

Do udziału zgłosiło się bardzo wielu chętnych.
Ostatecznie udział wzięło 196 uczniów, wykonując uciski klatki piersiowej na 16 fantomach!

Dziękujemy kaliskim instytucjom i szkołom ponadpodstawowym, które pomogły nam w realizacji tego wydarzenia, użyczając fantomów.

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Rodo
Koło szachowe
Ekologia
Accessibility