PostHeaderIcon Święto Ziemniaka

Ziemniaczane igraszki

2 października  2019 roku w Szkole Podstawowej nr 12 odbyła się impreza pod hasłem „Święto Ziemniaka”.  Jesienna pogoda, dobre humory, ciekawe gry i konkursy gwarantowały udaną zabawę.

Zaczęliśmy tradycyjnie: krótką opowieścią poświęconą ziemniakowi, bohaterowi naszego spotkania. Uczniowie klas 0-3  wykazali się wiedzą, zwłaszcza kulinarną, i przytomnością umysłu – nie dali zwieść się bajkom, jakoby ziemniaki miały rosnąć na drzewach i opowieściom o grze zespołowej w kopanie ziemniaka. Dzieci chętnie wzięły udział w konkurencjach sportowych: sadzenie ziemniaków, rzut ziemniakiem do kosza, do ruchomego celu, bieg z ziemniakiem na drewnianej łyżce i inne rozbawiły wszystkich.
Nie zabrakło również warsztatów plastycznych. Przygotowaliśmy stemple z ziemniaków, którymi  ozdobiliśmy szary papier, jak jesienny dywan.  Drugoklasiści wspólnie zabrali się do tworzenia ziemniaków-cudaków, a uczniowie klas trzecich przygotowali klasowe książki kucharskie pt. „Dania z ziemniaków”. Najmłodsi natomiast wykonali przepiękne portrety Króla i Królowej Ziemniaka.

Wreszcie zasiedliśmy w stołówce przy wspólnym stole –  przy ziemniaczanej uczcie, żeby zjeść kartofla w mundurku, przygotowane w klasie sałatki, odpocząć i pogadać.

Przygotowała – p. Ewa Pisula
Zdjęcia – p. Ela Pasik i p. Anna Dobosz-Sadomska

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Rodo
Koło szachowe
Accessibility