PostHeaderIcon relacja

Wycieczka do Poznania

W piątek, 7 czerwca 2019 roku, uczniowie klas 4c i 5a wybrali się na wycieczkę do urokliwego Poznania. Wszystkim dopisywały humory, a na miejscu czekały na zwiedzających liczne atrakcje. Zwiedzanie rozpoczęto od Bramy Poznania. Jest to niezwykle nowoczesne muzeum, w którym można zobaczyć, usłyszeć i poznać ponadtysiącletnie dzieje Wyspy. Dzieci pracowały w dwóch grupach. Dowiedziały się czym różni się styl romański od gotyckiego i same wcieliły się  w budow-niczych pięknych katedr. Przypomniały sobie także historię powstania Polski. Uczniowie mogli podziwiać m.in. Ostrów Tumski z Bazyliką Archikatedralną  Św. Apos-tołów Piotra i Pawła, Stary Rynek i ratusz ze słynnymi koziołkami. Ogromne wrażenie zrobił na wszystkich pokaz w Rogalowym Muzeum Poznania. Dzieci poznały lokalne legendy (przy wykorzystaniu gwary poznańskiej) i uczestniczyły we wspólnym przygotowywaniu słynnych Rogali Świętomarcińskich. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale pełni wrażeń.

Przygotowała – p. Magdalena Kaczkowska

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Rodo
Koło szachowe
Ekologia
Accessibility