PostHeaderIcon rajd

IX LITERACKA GRA MIEJSKA

W dniu 5 czerwca grupa uczniów klasy 8a, uczestniczyła w IX edycji Literackiej Gry miejskiej Kaliszanie piszący – KALISKIE UPAMIĘTNIENIA MARII DĄBROWSKIEJ.

Zadaniem uczniów było rozwiązanie szeregu zadań dotyczących życia i twórczości Marii Dąbrowskiej w 130. rocznicę jej urodzin. Start nastąpił przy dawnej restauracji Barbary i Bogumiła na osiedlu Kaliniec. Dalej ulicami śródmieścia docieraliśmy do miejsc, o których wspominała pisarka np. rekonstruowaną cukiernię „Agnisia”, nazwaną od imienia bohaterki „Nocy i dni”, utożsamiana z osobą autorki, delektowaliśmy się przepysznymi ciastami serwowanymi niegdyś w tej kawiarni.

Byliśmy na pensji, w której mieszkała pisarka przy ulicy Babina, tam nasi rówieśnicy odegrali scenkę przyjęcia młodej 11- letniej  Marii do tejże pensji. Odwiedziliśmy Galerię Tadeusza Kulisiewicza, gdzie zaprezentowana była ekspozycja związana z artystką i słynnym grafikiem.

Aż dotarliśmy do Auli Szkoły Muzycznej gdzie wysłuchaliśmy odczytu Marii Dąbrowskiej poświęconego Marii Konopnickiej.

Finał nastąpił w MDK na ulicy Fabrycznej… Pogoda dopisła.

Przygotowała – p. Katarzyna Lasek

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Rodo
Koło szachowe
Accessibility