PostHeaderIcon relacja

Dzień Sportu kl. I-III

Dzień Sportu dla uczniów klas 1 – 3 odbył się 3 czerwca 2019r.

Motto tego dnia to zdanie opisujące olimpiadę: „Najważniejszą rzeczą w Igrzyskach Olimpijskich jest nie zwyciężać, ale wziąć w nich udział, podobnie jak w życiu nie jest ważne triumfować, ale zmagać się”.

Po uroczystym otwarciu, odśpiewaniu hymnu i złożeniu przyrzeczenia uczniowie obejrzeli występ zespołu akrobatycznego „Gumki” pod kierunkiem p. Małgorzaty Kamińskiej. Do zmagań sportowych zachęciła młodych sportowców p. Marta Purzyc, która poprowadziła rozgrzewkę w postaci zumby.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w rywalizacji zespołowej – między klasami w różnych konkurencjach sportowych.  Po wyczerpujących konkurencjach sportowych wszyscy przystąpili do wykonania zdrowego II śniadania. Klasy 1 przygotowały  sałatki owocowe, klasy 2 szaszłyki owocowe a uczniowie klas 3 – pyszne kanapki ze świeżymi nowalijkami.

Na zakończenie mali sportowcy otrzymali dyplomy  jako formę uznania za zabawę według uczciwych i honorowych zasad.

Przygotowała – p. Ewa Pisula

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Rodo
Koło szachowe
Accessibility