PostHeaderIcon promocja

Siłownia, radość i duma

Tak w trzech krótkich słowach można podsumować to, co wydarzyło się we wtorek
26 marca w Szkole Podstawowej nr 12 w Kaliszu.
Tego dnia, w obecności naczelnika Wydziału Edukacji UM w Kaliszu – p. Mariusza Witczaka, starszej wizytator kuratorium w Kaliszu – p. Małgorzaty Kubackiej-Gorweckiej, ks. prałata Adama Modlińskiego – proboszcza Parafii Katedralnej św. Mikołaja w Kaliszu oraz przedstawicielki Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej
nr 12 w Kaliszu – p. Róży Krawczyk-Wendland, dyrektor naszej szkoły – p. Małgorzata Gałczyńska dokonała oficjalnego otwarcia siłowni zewnętrznej. Obiektu, który od tej pory będzie miejscem zabaw i relaksu dla naszych uczniów.

Po części oficjalnej i uroczystym przecięciu wstęgi zaproszeni goście, rodzice i uczniowie udali się do sali gimnastycznej, by obejrzeć występy artystyczne przygotowane przez uczniów naszej szkoły i ich opiekunów.
Przed występami dyrektor Gałczyńska opowiedziała o szkole i jej ofercie opiekuńczo-dydaktycznej. Po przemówieniu pani dyrektor nastąpiła krótka prezentacja robota photona, który uczy dzieci (nawet tych z klas najmłodszych) programowania.

Następnie goście i rodzice mogli podziwiać talenty naszych uczniów, którzy pokazywali, czego można nauczyć się w Szkole Podstawowej nr 12 w Kaliszu. Można było obejrzeć ludowy taniec dzieci z oddziału przedszkolnego, taniec uczniów ze szkolnej świetlicy do piosenki „My Słowianie” Donatana i Cleo, pokaz gimnastyki akrobatycznej, występ „żywych szachów” oraz wysłuchać pięknego śpiewu chóru Duodecimus.

przecięcie wstęgi
poświęcenie obiektu
pani dyrektor
zaproszeni goście
rodzice i uczniowie
prowadzący
p. Bogna z robotem
ludowa zeróweczka
zerówka na ludowo
akrobatyka
gimnastyka
koń szachy
król szachowy
goniec szachowy
występ chóru

przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Rodo
Koło szachowe
Accessibility