PostHeaderIcon

Franek Zdanowski – mały człowiek o wielkim sercu

Franek Zdanowski, uczeń klasy 2a, znany był w naszej szkole z długich włosów. Niektórzy nauczyciele i inni pracownicy szkoły mijając chłopca na korytarzu byli przekonani, że dziecko z przepaską na głowie, włosami związanymi w „koński ogon” to dziewczynka.

Tymczasem Franek miał wspaniałą misję. Zapuszczał włosy, by podzielić się nimi z chorymi na raka dziećmi. Ta straszna choroba i związana z nią chemioterapią powoduje wypadanie włosów u chorych.

Niedawno do szkoły przyszedł odmieniony Franek Zdanowski, a konkretnie odmieniona została jego fryzura. Chłopiec razem z mamą odwiedził jeden z salonów fryzjerskich specjalizujących się w robieniu peruk dla chorych na nowotwory. Franek obciął swoje włosy i przekazał je szczytny cel – na „nowe” włosy dla dzieci, które ze swoimi fryzurami musiały się pożegnać z powodu choroby nowotworowej.

To ogromnie wzruszający gest! Jesteśmy z Ciebie dumni Franku!
Nasz mały bohater o wielkim sercu!
Przygotowała – Agnieszka Giernalczyk

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Rodo
Koło szachowe
Accessibility