PostHeaderIcon biblioteka

Pasowanie na czytelnika

Uczniowie klas pierwszych już wkrótce zakończą pierwszy rok edukacji, w trakcie którego poznali literki i nauczyli się czytać. Dzięki tej umiejętności będą mogły oddawać się lekturze ulubionym książkom.
Tradycyjnie pod koniec pierwszej klasy uczniowie naszej szkoły zostają pasowani na „Czytelników Biblioteki Skarbów Pirata”. Podczas  tego wydarzenia dzieci przechodzą mały egzamin wiedzy teoretycznej i praktycznej związanej z biblioteką, książkami i ich bohaterami, ale także dzielą się wiedzą o piratach, morzu i rzeczach im pokrewnych.
Każdy uczeń składa przysięgę poszanowania książek oraz częstego czytania i z biblioteki korzystania. Na koniec bibliotekarz dotyka pierwszoklasistów książką w prawe ramię i pasuje ich wypowiadając formułkę:

„Na srebrne łyżki, złote dukaty i wszystkie skarby świata, pasuję Ciebie na Czytelniczego Pirata”.

Na pamiątkę spotkania uczniowie przyjęci w poczet czytelników naszej biblioteki otrzymali dyplomy i zakładki do książek wykonane przez kolegów oraz koleżanki z klas starszych.

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Rodo
Accessibility