PostHeaderIcon rajd

VIII LITERACKA GRA MIEJSKA

06.06.2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w VIII Literackiej Grze Miejskiej „Asnyk znany i mniej znany”. Uczestnicy musieli rozwiązać 8 zadań związanych z postacią wybitnego kaliszanina, poety i dramatopisarza – Adama Asnyka. Wykorzystując wskazówki zamieszczone w karcie gry oraz informacje uzyskiwane na poszczególnych punktach odhaczaliśmy kolejne miejsca związane z artystą: kamienicę, w której się urodził, Katedrę św. Mikołaja, w której został ochrzczony i szkołę, do której uczęszczał. Byliśmy w Pałacu Puchalskich, gdzie mieszkała Maria Konopnicka i z fragmentów scenki dowiedzieliśmy się, że po raz pierwszy tam usłyszała o wybitnym pisarzu od pani Urbanowej (niani artysty).
Dodatkowym zadaniem było uzupełnianie na bieżąco wyznaczonych pól na karcie gry – fragmentów wierszy Adama Asnyka, które tworzyły rozwiązanie zadania głównego. Niezapomnianym przeżyciem był koncert w auli Szkoły Muzycznej w Kaliszu w pięknej oprawie z epoki romantyzmu.
Pogoda dopisała, było pięknie……

Przygotowała – p. Katarzyna Lasek

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Rodo
Accessibility