PostHeaderIcon informacja – zaproszenie

I FESTIWAL KALISZ MOJA MAŁA OJCZYZNA
„GWIEŹDZISTYM SZLAKIEM KALISKICH LEGEND”

W dniach 13-14 czerwca 2018r. Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu będzie organizatorem I FESTIWALU KALISZ MOJA MAŁA OJCZYZNA „GWIEŹDZISTYM SZLAKIEM KALISKICH LEGEND”. Projekt ten Honorowym Patronatem objął Prezydent Miasta Kalisza.
Celem festiwalu jest promowanie dobrych praktyk w realizacji działań promujących naszą małą Ojczyznę – Kalisz, promocja działań podejmowanych w ramach realizacji treści programowych i zadań statutowych szkoły, eksponowanie dziedzictwa kulturowego młodego pokolenia z uwzględnieniem rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości.

Wśród zaproszonych gości są m.in. Prezydent Miasta Kalisza – pan Grzegorz Sapiński, Naczelnik Wydziału Edukacji – pan Mariusz Witczak, Naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki – pani Grażyna Dziedziak, członkowie PTTK – pani Małgorzata Kubiak i pan Piotr Sobolewski, gwardian Klasztoru OO. Franciszkanów – o. Waldemar Ułanowicz, dyrektor Archiwum Państwowego w Kaliszu – pani Grażyna Schlender, nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 2 w Kaliszu oraz członek Towarzystwa Miłośników Kalisza – pani Ewa Mąkowska oraz rodzice uczniów naszej szkoły i przedstawiciele kaliskich mediów.

Program festiwalu zaplanowany na 13.06.2018r.   (przewidziane godziny: 10.00-15.00):

– krótka prezentacja dziesięcioletniego dorobku realizacji projektu „Gwieździstym szlakiem kaliskich legend”,
– wystawa prac dzieci,
– realizacja podstawy programowej z uwzględnieniem tematyki regionalnej – występy nauczycieli i gości,
– Festyn Historyczny (tkactwo, strzelanie z łuku, średniowieczne jadło, średniowieczny taniec).

Program rajdu, który odbędzie się w dniu 14.06.2018r.

– 8.30 – wymarsz uczniów na trasę rajdu szlakiem swojej legendy,
– 12.00 – hejnał kaliski na dziedzińcu szkoły – zakończenie projektu,
– przedstawienie „Jak to było z powstaniem naszego miasta?”,
– ogłoszenie wyników realizacji projektu „Gwieździstym szlakiem kaliskich legend”,
– 14.00 – oficjalne zakończenie.

ZAPRASZAMY

 

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Rodo
Opcje dostępności strony